مقایسه دو فایل اکسل خیلی بد و نا منظم و نا منطبق و استخراج رکورد ها و خطوط متفاوت از آن ها

پایتون پانداز - مقایسه فایل های اکسل

ممم..

خیلی اتفاقی یکی از دوستانم درخواست مقایسه دو فایل اکسل که هر کدوم بالغ بر ۱۳۰۰۰ خط رکورد رو داشتن رو از من کرد، نهایتا من با پایتون پاندا و پایتون numpy این کار رو براش انجام دادم. فایل های اصلی رو در اختیار ندارم و کد رو دوستم روی فایل های اصلی اجرا کرده،  ولی فایل های سمپل و کد پایتون رو اینجا باهاتون به اشتراک میذارم.

اینها دو فایل اکسل هستن که مشخصات ماشین های قرار داده شده در پارکینگ در اون ها درج شده و بر اساس ستون motor و ستون badane مقایسه انجام شده.

برچسب‌ها

تفکر ثروتمندانه پیرامون هدف و تمرکز بر هدف از دیدگاه ناپلئون هیل

ناپلئون هیل نویسنده کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید، یکی از سر شناس ترین کتاب های موجود در تاریخ بشیریت می باشد که ۱۵ میلیون نسخه فروش داشته است.  از ما دعوت می کند تا با داشتن ذهنیت موفق و جایگزین کردن آن با ذهنیت فقیر و شکست آلود، بخواهیم که موفقیت و ثروت را به دست بیاوریم. توجه داشته باشید که تعریف ثروت بسته به خواسته های درونی هر شخص متفاوت است. ناپلئون هیل می گوید بالا ترین قدرتی که بدان دسترسی داریم، قدرت ذهن است و آنچه که در ذهن می پرورانیم افکار و در نهایت ماهیت ما را می سازد.

برچسب‌ها

آشنایی با انیمیشن ها در css3 - بازی با توپ قلقلی!

css3 چیست؟

css3 برای خلق صفحات آنلاین هرچه تعاملی تر خلق شد. راهکاری جدید برای اجرای شکل و شمایل پیچیده و کارهای سخت با دستوراتی کم و آسان. با استفاده از css3 می شه فونت اضافه کرد، می شود گوشه باکس ها و عکس ها رو گرد کرد، می شه عکس ها رو چرخاند، می شه بک گراند های خاص استفاده کرد و میشه توپ بازی کرد! همه ما یک توپ قلقلی داشتیم در دوران کودکی، که به یادش توی این آموزش می خوایم اون رو قدم به قدم پیاده سازی کنیم و باهاش بازی کنیم و یادی داشته باشیم از پدران عزیز و بزرگوار مون که این توپ رو به ما هدیه دادن.

برچسب‌ها

قدرت باور - به خودتان عشق بورزید

در علم روان شناسی، تعبیر باور این است که فرد به درستی و به حق بودن چیزی یقین کامل داشته باشد. اگر یقین ما نسبت به چیزی کاملا درست و قطعی باشد، آن را باور می نامیم. برای موفق شدن باید باور داشته باشیم که می توانیم کاری را که به آن علاقه داریم به سر انجام برسانیم. چون کاری که به آن علاقه داریم و به آن فکر می کنیم، یقینا انعکاسی از استعداد درونی ماست و ما توانایی انجام آن را داریم. پس ما باید به خودمان ایمان داشته باشیم و آگاه باشیم که آن کار برای ما امکان پذیر است و باید با تمام وجود بخواهیم تا آن کار را انجام دهیم.

نگاهی عمیق تر به داستان در برابر قانون - نوشته فرانتس کافکا - ترجمه صادق هدایت

در برابر قانون

نگهبانی در برابر قانون می نشیند. مردی روستایی که اجازه ی ورود به قانون را می خواهد، نزد نگهبان می آید. لیکن که نگهبان می گوید که حالا نمی تواند به او اجازه ی ورود بدهد. مرد در این باره فکر می کند و می پرسد آیا بعدا اجازه ی ورود خواهد یافت؟ نگهبان می گوید: امکانش هست، اما نه حالا.

اولین مطلب بخش واژه نامه - مفهوم کلمه indent در کد نویسی

کد نویسی تمیز - ایندنت گذاری - indent - zadehebrahim.ir

بهتر است زمانی که پا به تخصصی می گذاریم، با واژه نامه وکلمات تخصصی آن آشنا باشیم و در ارتباطات کاری که داریم و یا ایجاد می کنیم، از کلمات به شکل صحیح و تخصصی استفاده کنیم. indent یا دندانه گذاری، به فاصله گذاری آگاهانه در ابتدای خطوط کد گفته می شود تا از بخش دیگیری از کد، تمیز قائل شویم.

برچسب‌ها